• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Hint.Horozu.Denince.Varol.Yilmaz/
  • https://plus.google.com/u/0/111207298573071521008
Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

HINTCI KARTAL (29/03/2013 21:23)
Konu : ERKEN HOPLATMA
Mesaj : SELAM ERKEN HOPLATILAN YAVRUNUN NEYI EKSIK KALIR KALITESINI VE OZELLIKLERINI ETKILERMI VEYA KORKARMI
"A.S Boyu kısa kalır gelişimi durur saygılarımla..."
Editör Notu
kenan taşpınar (29/03/2013 19:30)
Konu : horoz
Mesaj : selamın aleyküm abi nasılsın iyisindir inşallah abi benim sorum var 2012 kasım 5 cıkımlı yavrularım vardı birbirleriyle dövüşüyorlardı sarımsak sürdüm yine fayda etmedi 12 yavrudan 6 tane kaldı ikisi horoz tek gözleri kapalı gözleri köpüklü köpüklü oluyor ne yapmam gerekiyor yoksa bunlarda ölecek cevabını beklıyorum abi saygılar
"A.s Canım kardeşim Allah 'ın keremine şükür iyiyiz sende iyisindir inşallah soruna gelince kardeşim bunların dogasında var ne yapsanda dövüşürler mecbur ayıracaksın ama üstlerine bir iki tane kendilerdenden büyük horoz bırakırsan onların altında ezik olurlar ve birbirleriyle dövüşmezler böyle yapmazsan önlerini alman imkansız saygılarımla..."
Editör Notu
özgür (28/03/2013 15:46)
Konu : tavuk
Mesaj : varol abi geçen 1 gün önce bir tavuk aldım.aldığım kişinin tavuklarını görme şansım yok.tavuğu ayrı bir kafeste evde gözlemliyorum.yemesi içmesi iyi ancak gözlerinde baloncuklar ve ağızda hafif bir salya farkettim.yüzü de vebayı andırıyor.hafif beyaz.sorum ise sence veba mı ya da hangi hastalık?elimde göz için Gentavet-G ve vitaform var.bunlarla takviye yapmalı mıyım?üçüncü sorumsa veba ise ve iyileşirse ne kadar süre sonra kümese katabilirim?İlgin için teşekkür ederim.saygılar
"Özgür kardeşim vebaysa %90 ölür kafasında morarma tüylerde kabarma pıskırık isal gibi belirtiler varsa veba yoksa çiçek olmuştur sen beni müsait oldugunda çaldır daha detaylı bana anlat sana ona göre yardımcı olmaya çalışayım saygılarımla..."
Editör Notu
Fuat tastkn (28/03/2013 14:37)
Konu : *
Mesaj : Bide warol abi sadece ciğeri bitmiş haywanlar düzelmez sanırım nefes sorunu olarak diğerleri ilaçlarla felan giderilebilirinir bu haywan son1 haftadır böyle yapıyor biz 1 2 haftada ciğeri bitiremeyiz demi uzun zamanda olur heralde bu
"Canım kardeşim sorunu tam olarak anlıyamadım sen müsait oldugunda mutlaka bana dön saygılarımla..."
Editör Notu
emre sarı (28/03/2013 13:15)
Konu : ut
Mesaj : varol abi 10 yumurta alsam 5i arap yumurtası 5i karisik olabılırmi. emegn için saygılar abi..ı
"Olur Emre kardeşim neden olmasın saygılarımla..."
Editör Notu
murat erkan (28/03/2013 03:12)
Konu : yumurta
Mesaj : S.a . öncelikle vakit ayırdığınız için çok teşşekkür ederim. sizden yumurta sipariş etsem, bu yumurtaları hangı koşullarda saklamam gerekıyo ve kac gun içinde tavugun altına koymam gerekir. Tavugun cinsi önemli midir? saygılar varol bey..
"A.s Murat bey ilginizden dolayı asıl ben teşekkür ederim yumurtalar size ulaştıgında en fazla 3 günlük yumurta olurlar ve siz bunu 15 derece oda sıcaklıgında 1 hafta kadar daha bekletme süreniz vardır size tavsiyem şu yönde olacaktır makinaya veya tavuğa fark etmeksizin hangisine koyacaksınız önce o günü ayarlayın sipariş verin geldigi günde yatıırın saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (27/03/2013 19:11)
Konu : ÇEKER
Mesaj : SELAM ÇEKERI EN KUVVETLI HOROZ IRKI HANGISIDIR
"A.s genel anlamda hinttir kardeşim saygılarımla..."
Editör Notu
Fuat tastkn (27/03/2013 16:48)
Konu : Nefes
Mesaj : Mrb varol abi.Geçen sene haywanın birinin ciğerde sorun wardı abi öttükten sonra hırıltı geliyordu.onu ilaçla felan kurtaramadık dövüştede nefes yapıyordu hayrını göremedik diye kestiK.Ne yazikki şuanki o yavruda aynı şekilde yapmayı başladı son 3 4 gündür öttükten sonra içten hırıltı geliyor aynı duruma gelebilme durumu korku veriyor.Daha eline bakamadım ne gibi şeyler önerirsin ve ne gibi sebeplerden dolayı olabilir abi
"Fuat kardeşim yavruyken fenni yemi çok veriyorsunuz ondan hayvanların cigerleri bitiyor bırak serbest gezsin güneş görsün bol bol yeşillik ver yumurta haşla yedir bir ihtimal düzelebilir saygılarımla..."
Editör Notu
faruk nazlıçam (25/03/2013 21:16)
Konu : KAS YAPISI
Mesaj : VAROL BEY HOROZUM PROVALARINI YAPMIŞ OLUP 1.10 DK 2.15 DK DERKEN EN SON 1.30 SAATLIK YAPTI BUTLARINI NASIL SIKABİLİRİM BUTLARI SIKTIĞI ZAMAN KIRMIZI OLUYORMUŞ DİYORLAR EL İŞİ Mİ VERCEM
"Faruk bey 3 idmanı tamamlandıktan sonra iyi bir el işi verilir sonra dövüştürülür kırmızı olacak diye bir şart yoktur "
Editör Notu
GÖKHAN KAYA (25/03/2013 19:56)
Konu : iktidarsız horoz
Mesaj : merhaba varol abi
bende eli sağlam bir cepheci horoz var yavru almak istiyorum ama hayvan bi türlü atlamıyor tavuklara kaç tane yumurta kırdım 10 tanede 1 tane anca 1 tane yumurta döllenmiş oluyor.,tavuğu tutup yaptırmaya çalısıyorum komik gelecek ama tavuk bağarmassa yine çıkmıyor üstüne horoz tam 1 yaşında ne yapmalıyım abi?
"Gökhan kardeşim nijer tohumu al yedir sorun ortadan kalkar saygılarımla..."
Editör Notu
emre çelik (24/03/2013 20:51)
Konu : horoz
Mesaj : ABİM KISA Bİ SORUM DAHA OLACAK; SENCE HANGİ YABANCI KAN HOROZ GENELDE DAHA ETKİLİDİR? SAYGILAR ABİCİM
"Emre kardeşim şimdi herkesin zevki tercihi çok farklıdır kısa soruna kısa cevap vereyim sen iyinin iyisine meraklı ol cins önemli degil saygılarımla..."
Editör Notu
emre çelik (24/03/2013 20:47)
Konu : horoz
Mesaj : abim gönderdiğin yumurtaları bastırdım ALLAH senden razı olsun, ilk fırsatta gelicem abim ziyaretine çok istiyorum abi seninle tanışmak kurduğun sistemide çok merak ediyorum, abim bide bi sorum olacak; ben horozun asilmi brezilmi ispanyolmu vietnammı olduğunu nasıl anlıycam yada abim gönderdiğin karışık yumurtalarda hangi cinsler mevcut şimdiden tşk ederim ALLAHA emanet ol saygılarımla...
"Sagol benim canım kardeşim Allah cümlemizden razı olsun ne zaman dersen gelebilirsin kapımız herkese açık soruna gelince onu anlıyamazsın resmini çekip gönderirsen yardımcı olmaya çalışırım yumurtalardanda her ırk karışık hepsinden çıkar 2 aylık gibi olduklarında resimlerini siteye yüklersen bakıp söylerim sana saygılarımla..."
Editör Notu
Süleyman Öztürk (24/03/2013 16:24)
Konu : yaş
Mesaj : Sa varol abi nasılsın iyi misin abi ?
Abi bir sorum olacak.
Sağlam bir macar aldım bugün. 2,5 yaşında filan.
Geçen hafta bir dövüş yaptmışlar 2. suda almış dövüşü.
Bu horoz daha ne kadar dövüşebilir.Yani kaç yaşına kadar abi ?
"A.s Allah'ın keremine şükür iyiyiz kardeşim soruna gelince eger horozun herhangi bir ıskartalıgı yoksa saglık sıhatlı oldugu neşesi yerinde oldugu sürece dövüşür tabi 3 yaşından sonra ne kadarda olsa dövüş hayatı bitmiş sayılır damızlık için kullanılır saygılarımla..."
Editör Notu
ramazan durmuş (24/03/2013 12:48)
Konu : S.a
Mesaj : S.a varol bey horozun eli sertmi deyilmi diye nasıl anlanır sert deyilse sertleşmesi içiin yapılacak bişey varmıdır.
"A.s Ramazan bey hint horozuna dövüş ögretilmez eli sert olması cinsiyle alakalı bir durumdur bunu görebilmek için prova edip gözlem yapmak gerekir saygılarımla..."
Editör Notu
okan özkara (24/03/2013 08:07)
Konu : tavuk
Mesaj : abi elimde 2 tane horoz war 2 side hint tavugumu birisinin yanına koydum onda 2 yumurta yumurtladı şimdi ayırdım diger horuzumun yanına attım tavugu acaba 2 side bastı yumurtalardan hangısi cinsi cıkar ilk yumurtalarını attsammı atmasammı.
"Okan kardeşim ilk 6-7 yumurta ilk bastırdıgın horozdan olur saygılarımla..."
Editör Notu
mehmet veysi seluktekin (23/03/2013 23:10)
Konu : resim
Mesaj : http://www.hinthoroz.com/?&Fa=1&Id=47227&ResNo=2 vural bey sizce görünüş olarak nasıl kaliteli bir horoza benziyormu hediye eden arkadaş doğrumu söylüyor
"Mehmet bey hediye edildiyse mutlaka birşeyi vardır benim izlemime göre güzel horoza benziyor ama diyebileceim pek birşey yok şansı açık olsun saygılarımla..."
Editör Notu
hakan smmm (23/03/2013 17:56)
Konu : *
Mesaj : s.a. abi. verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. inşallah sorularımla sizi sıkmıyorumdur.bu ırklar hakkında fazla bilgim yoktu. sayenizde biçok bilgi edindim.benim bi kaç sorum daha var abi. 1-hintlerde kalemli demek ince bacak mı demek? 2-kanat yapısının orta ve geniş olması ona avantaj sağlar mı? teşekkürler
"A.s sagol canım kardeşim estafurullah elimizden geldigi kadar zaman buldukça yardımcı olmaya çalışıyoruz soruna gelince kalemli demek bacak uzunlugu demektir 2. soruna gelince tabiki avantaj saglar tokata kalktıgında büyük ölçüde dengesini saglamasına yardımcı olur saygılarımla..."
Editör Notu
fatih kale (23/03/2013 01:29)
Konu : felç
Mesaj : s.a varol abi civciler 4-5 aylık oldu fakat sıra ile rahatsızlanmaya başladı firigin biri geçen ay ayakta duramamaya başladı geriye doğru yıkılıyor herhangi bir rahatsızlık yok yeme içmede iyi ama neden felç olduklarını anlayamadım dünde gene başka bi firik aynısı oldu 3-5 gün ayakta sallanıp dengeleri bozuluyor sonra ayakta duramayıp yere arkaya doğru yıkılıyorlar kümes güzel hiç soğuk yemediler hep oda sıcaklığında kış çıktı nem vs. olumsuz hiçbirşey yok acaba bunun sebebi nedir ne yapmalıyız horozda olacak diye korkmaya başladım önlem alabilirmiyiz.saygılar sunar teşekkür ederim.
"A.s Fatih kardeşim iç parazit gibi görünüyor büyük ihtimallede iç parazitten kaynaklanıyodur veterinerden iç parazit için ilaç alıp kesinlikle kullanmalısın saygılarımla..."
Editör Notu
Erkan TAŞPINAR (22/03/2013 12:09)
Konu : değerlendirme
Mesaj : http://www.hinthoroz.com/?Syf=4&Fa=1&Id=47227
resimdeki ferik hediye geldi . değerlendirme yaparmısınız?
"Erkan gardaş şekil şemal yapı olarak gayet güzel ama damarı nerden gelmiş kimin damızlıgı asıl önemli olan budur saygılarımla..."
Editör Notu
hakan smmm (22/03/2013 09:49)
Konu : *
Mesaj : s.a. varol abi.hint yavrularının birbirlerini dövüşerek öldürebildiği söyleniyor.doğru mu?
"A.s Dogrudur kardeşim saygılarımla..."
Editör Notu
... 26 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam281
Toplam Ziyaret479553
Anket
Sizin Tercihiniz Yabancı Kan Horoz hangisidir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 30° 17°
Saat
Site Haritası