Üyelik Girişi
Takvim
Satılık Star Hint Horozları

Satılık Hint Horozu 0543 699 53 90-0537 612 40 41

    • Varol Yılmaz
    • İLETİŞİM: 0543 699 53 90-0537 612 40 41
    • Varol Yılmaz
    • İLETİŞİM: 0543 699 53 90-0537 612 40 41
Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

HINTCI KARTAL (05/12/2012 20:34)
Konu : GELISME
Mesaj : SELAM 1.NEDEN YERLI CIVCIVLER HINT CIVCIVLERINDEN DAHA HIZLI GELISIRLER 2.HINT CIVCIVLERI NEDEN YERLILERE GORE NARINDIR
"A.s kardeşim yanlış biliyorsun hint civcivleri daha hızlı gelişir ve hint civcivleri yerlilere göre daha dayanıklı ve daha saglamdır saygılarımla..."
Editör Notu
mehmet (05/12/2012 19:26)
Konu : horoz
Mesaj : abi çok soru soruyorum ama ben 1 yaşındaki horozumu gart horozumla dövüştrdüm mahmuzu gözüne geldi küçük horozun gözünde kapanma oldu ancak 3 4 gün sonra normal haline geldi acaba görme kaybı gibi bir durum olabilirmi 2. Sorum ise tavuğun yumurtlaması için neler yedirebilirim saygılar
"Mehmet kardeşim horoz gözünden bir darbe almadıysa ve bu 3-4 gün içindede hep kapalı kalmadıysa bir sıkıntı olmaz 2. soruna gelince yumurta yemi vermelisin yerleride temiz sıcak kuru olursa dogurmaya başlayacaktır..."
Editör Notu
FATİH (05/12/2012 18:34)
Konu : kilo
Mesaj : saygılar varol abi dün sana mesaj atmıştım kilo ile ilgili verdigin yemlere dikkat ederek zayıflatabilirsin demişsin ben bu hayvanlara sadece buğdayda versem yarıyo 3 kilo gelen hayvan bana geldiğinde 15 gün sonra 3300 oluyor. rus buğdayı veriyorum ondan olabilirmi önünden hiç bir zaman buğday eksik etmiyorum ondanmı olabilir ek olarak yeşillik veriyorum günlük 3-4 saat gezdiriyorum. bazı tanıdıklar kuru soğan ver başka hiç birşey verme 1 hafta boyunca farkı görürsün diyorlar alakası varmıdır bu konuyuda sana danışmak istedim.
"Fatih kardeşim hint horozunun önünden bugdayı hiç bir zaman eksik edilmez taki dövüşecegi günden önceki güne kadar bugdayda aşırı kılo yapmaz hayvanalrın cinsinde varsa kilosununda boylularıysa hiç bir sıkıntı yokturdur kilosuna göre çokmu kilolu duruyorlar yoksa iyilermi onu ögrenebilirsem ona göre yardımcı olmaya çalışacam kardeşime saygılarımla..."
Editör Notu
hasan alı (05/12/2012 12:05)
Konu : horoz
Mesaj : mesajıma cevap yazdıgın ıcın ılk once tesekkur ederım horozumun ayagının alt kısmının orta kısmında sislik var daha oncekı yorumları okudum nasır bantı onermıssın ben bugun alıp uyguladım ınsallah basarılı bır sonuc alırım bunun dısında önerecegın baska tedavı yontemı varsa yazarsan sevınırım bu sıteden bızlerı bılgılendırdıgın ıcın cok tesekkurler saygılar
"Hasan gardaş bahsettigim şekilde bantı kullanıyorsanız en yakın zamanda sonuç alacaksınız ayrıcada ben size bu duyarlılıgınzdan ötürü hürmet ederim saygılarımla..."
Editör Notu
okan (04/12/2012 18:21)
Konu : mantarı beyaz
Mesaj : abi ayağında noktacıklı mantarlar kabuklu olandan kafasındada beyaz mantar var nasıl çözüm önerirsin ağzındanda esnemeye başladı
"Okan kardeşim hastalık ortadan kalkana kadar İzotonik sodyum klorür ve gazlı bez ile iyice temizlendikten sonra nikoterm veya çinko's krem iyce yedirilerek sürülürse sorun ortadan kalkacaktır saygılarımla..."
Editör Notu
fatih (04/12/2012 14:48)
Konu : KİLO
Mesaj : selamunaleykum varol abi benim sıkıntım hayvanlarımın boylarına göre kilolu olmaları 3700 kilo 60 cm boy var ne yaparsam bu hayvanları daha formda tutabilirim.
"A.S Fatih kardeşim verdigin yemlere dikkat ederek ve gezdirerek daha zinde ve boylarına göre kilolarını aşagı çekebilirsin saygılarımla..."
Editör Notu
mehmet (04/12/2012 10:50)
Konu : horozu nasıl dövüştürmeliyim
Mesaj : horozu kaç haftaya bir dövüştürmeliyim. ben 3 haftaya bir 30 - 40 dk dövüştürüyom horozda bir rahatsızlık görülür mü?
dövüştükten sonra horoza nasıl bakım yaparım? bunların cevabını söylerseniz sevinirim.
"Mehmet kardeşim hiç bir horoza o şekilde prova verilmez provalar ve bakım hakkında hint horoz hastanesi bölümümüzden bilgi alabilirsin saygılarımla..."
Editör Notum
murat kalev (04/12/2012 02:07)
Konu : ırk
Mesaj : selamun aleyküm sayın abim. bu yılki yavrularımdan 1 tanesi ilk defa sakallı küpeli ve silme çıktı silmesinde de boğumları var diher kardeşleri normal bu yavru ırkmı çıktı sence yada böyle bir ırk varmı bilgilendirirsen sevinirim saygılar.
"A.s canım kardeşim bazı zaman her sezon veya her posta yavruda hayvanın herhangi bir damarında başka şekilde yavru çıkabilir sakallıda olabiliyor için rahat etsin diye resmini çeker yollarsan bakıp sana yardımcı olmaya çalışayım saygılarımla..."
Editör Notu
fatih kale (04/12/2012 01:06)
Konu : balık unu
Mesaj : eyvallah abi saol.bende balık unuda var bunu nasıl yedireyim hamur yapıp yutturuyorum kaç gram vermeliyim günlük yavru ve yetişkin için ayrı ayrı söylersen sevinirim.saygılar.
"Fatih kardeşim hamur şeklinde degil 10kg yeme 2.-3 kg kadar karıştırıp vermelisin saygılarımla..."
Editör Notu
tekın (04/12/2012 00:52)
Konu : Üyelim
Mesaj : Abicim ben bugün sıteye üye oldum,ama giriş yapamıyorum nedendır acaba.bıde bı sorum olcak,bende iyi bir çift damızlık war,aralarında akrabalık hiç yok.bayağıda yavru aldım bu çıftten.ama akraba diye başka tavuklara bırakmıyom horozu.bu durumda horozu mu değiştırmem gerek yoksa tavugu mu?? Saygılar...
"Kardeşim üyeligin kontrol edilip onandıktan sonra giriş yapabilirsin şu an için giriş yapabilirsin onaylanmıştır. 2. soruna gelince damızlık demek tavuk demektir iyi yavru alıyorsan bilki tavuktan kaynaklanıyordur tavugunu asla degişme saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet kemerci (04/12/2012 00:15)
Konu : yumurtalar için teşekkürler
Mesaj : varol abi senden almış oldugum yavruyu bugün prova ettik maşallah eli ayagı çok çok süper sana teşekkürü bir borç bildigim için yazdım ellerinden öperim
"Sagol canım kardeşim benim bende gözlerinden öperim tüyleri kadar hayırlarını görürsün inşallah göndermiş oldugumuz yumurtalardan kaç adet horoz çıktı büyüdülermi saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (03/12/2012 23:24)
Konu : hint horozu
Mesaj : varol abi izlediğim videolarda hint horozları en yorgun ve en zor dövüş şartlarında bile pes etmiyor.mesela hindi ördek gibi kendinden daha iri hayvanları kaçırıyorlar.pes etmek yok bunlarda.bu hint horozları çekerli özel horoz mu? yoksa her hint horozunda bu tür uzun dövüşler var mı? bendeki hint horozuna güvenemiyorum.9 aylık olunca bi hint kırmasına veya daha ağır tepeli horoza atsam dayağa düşse kaçar mı bilmiyorum. siz ne dersiniz? hintlerin genelinde mi vardır bu pes etmeme huyu nadir mi? bilgilendirmeler için çok sağol abi.
"Ahmet kardeşim bahsettigin özellik iyi horozlarda iyinin iyisi horozlarda olan bir özelliktir her horoz çekerli olmaz saygılarımla..."
Editör Notu
tekin (03/12/2012 23:19)
Konu : MSJ
Mesaj : varol abi,yazdığım msjın cvb nı nerden görcem,yazdığım msjı bile göremiyom sitede
"Bu bölüme yazdıklarınız bu sayfada görüntülenir kardeşim saygılarımla..."
Editör Notu
tekin (03/12/2012 23:11)
Konu : horoz
Mesaj : hayırlı akşamlar.hocam bende 7 aylık yavru horoz var 3 tane.bunlar daha önce birbirleriyle kapıştılar,ayırdım bir hafta kümeste bıraktım.sonra dışarı bıraktım tekrar hepsini tutmamaya başladılar.bu durum 20 gündür böyle.şimdi tekrar kümeslere koydum.abicim senden ricam bi çare söyle bu yavrulara.kanlarıda iyi.denenmiş horoz ve tavuklardan çıkma yavrular niçin böyleler hiç anlamış değilim.bide bi sorum daha olcak izninle,yine aynı yavrularla ilgili.varol abi,yavrular çok zayıf ve bi türlü horozlaşmadılar,kümesi açınca tavuktan farkları yok ama yanlarına bi tavuk koyunca kur yapmaya başlarlar.aşırı derecede zayıflar göyüs kemikleri kesecek kadar incelmiş o derece yani.bakımlarıda çok kötü değil,tetramizitin veriyorum buğdayla mısır koyoyom haşlanmış yumurta da,kümeslerde iyi ama hala düzelmediler.ltf bu iki soruma cvb yazarsan çok mutlu olcam.şimdiden çok tşk ediyorum.
"Tekin kardeşim üstlerinde kendinden eke bir horoz olmadıgı sürece birbirine girmeleri an meselesi 2. soruna gelince bakımları gayet iyi ve kilo almıyolarsa kesinlikle iç ve dış parazıt ilaçlaması yapman gerekiyor saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (03/12/2012 22:50)
Konu : kilo gücü
Mesaj : varol abi.3 kiloluk bi hint horozunun 4-5 kiloluk daha ağır köy tipi ibikli çandır mı dersiniz bilmem bu horozlara gücü yeter mi?
"Yeter kardeşim saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (03/12/2012 22:40)
Konu : altını yapmak
Mesaj : abi altını yapmak ne demek? bir de ben hintlerimden inatçı yavru almak istiyorum. tavuğum var bi tane çok asi bi hayvan ama horozlarla dövüşüyor gücü yetmezse önce çekiniyor sonra kaçıyor sanırım hangi hint tavuğu olsa kaçardı. tavuğun bu asiliği yavrusuna geçer mi?
"Ahmet kardeşim altını yapmak demek horozun baldır bacak kısaca kas yapısının olgunlaşması demektir 2. soruna gelince inatçı yavru alabilmen için inatçı çekerli bir tavuk horoz damızlıgın olması gerekmektedir yani hint horozuna dövüş ögretilmez dogasında varsa vardır yoksa yapacagın hiç bir şey yokturdur tavugun dövüşeni iyi dövüşmeyeni kötü diye bir mantıkta yokturdur yavrusunu almadan bir yorum yapamazsın saygılarımla..."
Editör Notu
hasan alı (03/12/2012 22:22)
Konu : horoz
Mesaj : yenı satın aldıgım horozun ayagında bır sorun cıktı tek ayak uzerınde duruyor öbur ayagının uzerıne tam basamıyor bır kac vetenıre sordugumda bız pet shop hayvanlarından anlarız dedıler yardımcı olursanız cok sevınırım bu ışı yapan abılerımıze sordugumda o duzelmez dedıler horoz saglam ve babası sampıyon dovuş horozu dıye aldım kesmeye kıyamıyorum ben hobı olarak beslıyorum sımdıden ılgınız ve alakanız ıcın tesekkurler
"Hasan gardaş horozun ayagındamı baldırındamı yanı herhangi bir yerinde bir belirti görebiliyorsanız ona göre yardımcı olmaya çalışırım size ayagının üstüne basamıyo olması ayagına bişe batmıştır lif kopmustur ayagı kırılmıştır ezilmiştir dövüştürülmüş yanlış bir hareket sonucu sinirleri boşalmıştır sorunu bilmedigimiz için yardımcı olamıyorum kusura bakmayın saygılarımla..."
Editör Notu
mehmet (03/12/2012 18:43)
Konu : hint tavuğu
Mesaj : varol abi hint tavuğum civcivlerini bırakmadı ama ben civcivler büyüdüğü için ve tavuğun yumurta doğurup vakit kaybetmeden gurk olmasını istediğim için horozumun yanına koydum bu yaptığım tavuğun doğurup gurk olmasını hızlandırmı şimdiden teşekkür ederim saygılar varol abi.
"Mehmet kardeşim tabiki erken yumurtalamaya başlayıp erken gurk olacaktır saygılarımla..."
Editör Notu
ismail (03/12/2012 18:07)
Konu : horozun yapısı
Mesaj : varol bey benim horoz 5.5aylıkken öttü şuan 6.5aylık altını kaç ayda yapar sizce kasları felan idmana başlatacamda bide kaç aylıkta idmana atmalıyım horoz 2.250 kg
"İsmail bey en az 9 aylık olana kadar elinize bile almayın sonra el işi provalara başlıyabilirsiniz dokuz aylık olana kadar bakımını çok iyi yapmalısınız saygılarımla..."
Editör Notu
dervis özçelik (03/12/2012 18:07)
Konu : horozun kanadı
Mesaj : Selamun aleykum varol abi. keyfin yerindedir inşallah. Abi dediğin gibi horozun kesik olan kanatlarını hepsini çektim. şimdi çabuk yeşermesi tavsiye edebileceğin bişi var mı. kaç ay sonra eski halini alır saygılarımla
"A.S Derviş kardeşim Allah 'ın keremine şükür hamdolsun iyiyiz çekmiş oldugun kanat diplerine kuyruk yagı sürersen bakımıda olabildigince iyi olursa kısa zamanda filiz vermeye başlıyacaktır saygılarımla..."
Editör Notu
... 26 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret392876
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 37° 22°
Saat
Site Haritası