Üyelik Girişi
Takvim
Satılık Star Hint Horozları

Satılık Hint Horozu 0543 699 53 90-0537 612 40 41

  • Varol Yılmaz
  • İLETİŞİM: 0543 699 53 90
  • Varol Yılmaz
  • İLETİŞİM: 0543 699 53 90
  • Varol Yılmaz
  • İLETİŞİM: 0543 699 53 90
Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

rojhat baran (29/12/2012 13:39)
Konu : ferik
Mesaj : slm varul bey ben bu yıl bir ferik aldım daha 6 aylık ve yumurtlamaya başladı bunu yumurtlarını yesemiş yoksa saklayıp gırk olmasını bekleyip altınamı bırakayım bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
"A.s Hocam ben kendi şahsıma konuşuyorum şahsen ben yavrudan yavru almıyorum ama alan arkadaşlar var size tavsiyem tavuk çok genç onun için ona gart bir horoz vurursanız en azından çıkan yavrular dengeli olur saygılarımla..."
Editör Notu
dervis özçelik (29/12/2012 12:00)
Konu : yumurtlama
Mesaj : slm varol abe . abi benim tavuk yumurtlamıyor. sizin dediğiniz gibi gerekli bütün imkanları sağladım ama gene yumurtlamdı. ben diyorum ki acaba horoz tüyde diye üstüne çıkmıyor olabilir mi. hiç üstüne çıktığını görmedim. yoksa tavuk mu bozuk onu anlamadım. tvuk ile horozun resmi abe.http://www.hinthoroz.com/?&Fa=1&Id=47227&ResNo=4
"A.s canım kardeşim horozun çiftleşip çiftleşmemesiyle tavugun dogurmasının bir alakası yok tavuk her zaman söledigimiz gibi bakımsızlıktan yumurtalamaz veya tüydedir ondan yumurtalamaz yüzü kıpkırımızı olursa bilki en yakın zamanda yumurtalayacaktır saygılarımla..."
Editör Notu
hasan alı yılmaz (28/12/2012 23:52)
Konu : tavuk
Mesaj : anac tavugumuz 3 ay oldu yavrularını bırakalı 1 gun bazende 2 gun arayla yumurta yapıyor bunun dısında bır arkadasımdan 3 adet 10 aylık safkan kalıtelı ferıkler aldık yumurta verımı alamıyoruz yumurta yemı denen kepeklı yemde verıyoruz ama yok kapalı mekanda beslıyoruz bundan olabılırmı yesıllık verıyoruz bır arkadasımda kum ve (strafon) beyaz kopuk olan maddeden vermemızı tavsıye ettı acaba saglık yonunden bır zararı olurmu dıye guvenıp vermedık tavsıye edermısın abıcım bıze onerebılecegın yontem veya yem varsa yazarsan sevınırız sımdıden ılgın ve cevapların ıcın tesekkurler saygılar varol abıcım
"Hasan kardeşim tavugun dogurmamasının sebepleri bellidir besinini iyi alamamış ve yeri sıcak olmayan temiz olmayan tavuk dogurmaz bu imkanları saglarsan en kısa zamanda yumurtlayacaklardır saygılarımla..."
Editör Notu
özkan özkan (27/12/2012 12:54)
Konu : hastalık
Mesaj : s.a nasılsın abi iyisindir insalllah bu sene bi hastalıktır gidiyor ilaç herşeyi aldım verdim yinede hayvanlarım ölüyor herkesinki ölüyor adıyamandan yaziyorum türkiye geneli varmıs haberin vardır belki bunun bi ilaçı caresi yokmu bide senden bilgi alalım abi tşk şimdiden kib
"A.s Allah'ın keremine şükür iyiyiz canım kardeşim bahsettigin hastalık veba hastalıgı maselesf hastalık gelmeden önlem almadıgınız için hastalık geldikten sonra kurtulmaları bir mucize söyleyebilecegim tek şey hastalık gelmemiş olanlar varsa hemen o bölgeden uzaklaştırmandır saygılarımla..."
Editör Notu
hnnn kkk (27/12/2012 02:22)
Konu : Tavuk Tüğlü Soyu
Mesaj : Varol bey tavuk tüğlü horozlar bir ırk mı oluyor?Ve eğer bu horozlar bir ırksa bunların kökünü öğrenebilmemiz için bizlere yardımcı olur musunuz?
"Hasan bey tavuk tüylü dedigimiz bir ırk degil horozunu renginden kaynaklanan bir isimdir saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (27/12/2012 01:26)
Konu : ET KAFA
Mesaj : SELAM ET KAFA HOROZ NASIL OLUR ETLIMI KURU KAFA NASIL OLUR FARKI NEDIR HANGISI IYIDIR
"A.s kardeşim et kafa dedigimiz horoz tipi pek sevilmeyen tercih edilmeyen bir cinstir sebebine gelince dövüşte el yedikçe yüzü şişip gözlerinin kapanmasına sebep olur ve horoz görmeze düşer dayak yer bunun için kimse tarafından tercşh eilmez kuru kafa ve kemik kafa dedigimiz horoz tipi bunun tam tersini düşünebilirsin avantajlıdır saygılarımla..."
Editör Notu
nesimi33 Shiralizade (26/12/2012 20:40)
Konu : ÇİFTLEŞTİRME
Mesaj : Abi güzel bir horoz var birde iki tavuk,tavukların biri horozun annesi digeri bacısı.Hangisiyle çiftleştirmeyi öneriyorsunuz?
"Kardeşim eger horoz damızlıgı için eşletiştireceksen ikiside olmaz 1. derece akrabaları sadece tavuk damıızlıgı almak için eşleştirilir saygılarımla..."
Editör Notu
tolga erdoğan (26/12/2012 19:00)
Konu : hırıltı - nefes darlığı..
Mesaj : Selam Abi.. abi 3 aylık cıvcıvlerım var boğazlarında hırıltı oluyor nefes alıp verırken.. ne yapmalım abi yardımcı olurmusun.. teşekkrler..
"A.s Tolga kardeşim hırıltı kümeste hayvanlar kanat çırptıgında toz felan kalkıyor veya üşütmğşlerse ondan olur onun için kümeslerini temiz tutmalı ve tetramezatin sularına karıştırır 1 hafta verirsen üşütmeyle geçecektir saygılarımla..."
Editör Notu
okan özkara (26/12/2012 18:23)
Konu : cülük
Mesaj : s.a varol abi kücük 20 günlük cülügüm war 6 tane dogmuştu 5 i öldü 1 i yaşıyor cinsiyetini çok merak ediyorum acaba cinsiyetini nasıl bellı edebilirim bi yolu varmı yardımcı olursan tşkler.
"A.s Okan kardeşim yavru baya küçük oldugu için bizim anlatmamızla anlaman baya zor eger resmini çekip siteye yüklersen ordan bakıp yardımcı olmaya çalışırız saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (26/12/2012 00:02)
Konu : AKRABALIK
Mesaj : SELAM AKRABALIGI KAN BAGI BULUNMAYAN HOROZ VE TAVUK CIFTLESTIRILIR PEKI AKRABALIK BAGI HICMI OLMAYACAK AKRABALIK DERECESI EN AZ VEYA EN COK NE KADAR OLABILIR ORNEK BABA ANNE HALA TEYZE DAYI YEGEN KARDES GIBI
"A.s Kardeşim 1. derece akrabalık bagı bulunan hayvanlar haricinden eşleştirme yapılabilir saygılarımla..."
Editör Notu
dervis özçelik (25/12/2012 19:24)
Konu : yem
Mesaj : Selamün aleyküm değerli abicim.abi fenni yem dediğin yem hangisi oluyor. benim civcivler 40 günlük oldular sürekli veterinerdn aldığım tavaş yeminden veriyorum ayrıyetten içinde sizden almış olduğum balık unu var. ve ekstra yemek artıklrarı küçük buğday falan veriyorum. tavaş yemiin bi sakıncası var mı. bide abicim horozumun tüyleri çok mat renksiz cansız duruyor tavsiye edebileceğin bi ilaç var mı
"A.s Derviş kardeşim fenni yem dedigimiz yem etlik yemi hızlı büyütme yemi yani firmaların kullandıkları 40 günde büyüten femlerdir bunlardan hiç tavsiye etmiyoruz sen bizden almış oldugun balık ununu bahsettigin şekilde uygulamaya devam et en kısa zamanda tüylerinden ve gelişimlerinden farkı göreceksin saygılarımla..."
Editör Notu
hakan çelik (25/12/2012 11:35)
Konu : hastalık
Mesaj : selam varol abi horozum dışkı yaparken zorlanıyor dışkıda solucan gibi bişeyvar onu atamıyor dışkıdan sonra içeri alıyor
"A.s Hakan kardeşim hayvanlarında kurt var bunun içinde biraz önce cevaplandırdıgımız soru gibi sanada aynı ilaçlardan tavsiye ediyorum TENİKÜR ve NİLAX alıp vermelisin saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (25/12/2012 08:11)
Konu : IBIK FARKI
Mesaj : SELAM SILME IBIK TAS IBIK ARASINDA FARK VARMIDIR DOVUSTE KALITE OLARAK
"A.s kardeşim aralarındaki avantaj ve dez avantaj vardır dezavantaj silme horozun herhangi bir durumda gagası düşerse baglamak biraz sıkıntılı olacagı için silme ibik pek tercih edilmez saygılarımla..."
Editör Notu
ekrem kahtalı (24/12/2012 23:36)
Konu : bot uzaması
Mesaj : Selamünaleyküm varol abi horozlarda boy uzaması ne zamana kadar olur 9 aylık horozum tavuğa binmeye başladı sence boy uzaması dururmu?
"A.s Ekrem kardeşim 9 aylık olana kadar boy uzaması tamamlanmış olur bu saatten sonra altını yapmaya ve kilosunun tamamlar saygılarımla..."
Editör Notu
asil ahmet (24/12/2012 18:54)
Konu : AYAK KALINLIĞI
Mesaj : S.A. VAROL ABİ. hint horozunun ayağının kalın olması mı iyi ince olması mı? kalın ayak incelir mi?
"A.s Ahmet kardeşim kalın ayak incelmez horozun makbulü kalem ayak dedigimiz ince ayak şeklidir saygılarımla..."
Editör Notu
yüksel öztürk (24/12/2012 14:22)
Konu : ırk
Mesaj : Estağfurullah abi ne demek , abi horozuma brezil demişssin brezil ırk nasıldr bi güzel anlatırmısın
"Brezil ırkı agzına çabuk taş tırnak vuran kısada döven horozlardır yalnız bu demek olmazkı hepsi böyledir biz iyileri için konuşuruz gardaşım saygılarımla..."
Editör Notu
İbrahim Aydın (24/12/2012 12:09)
Konu : hint
Mesaj : selamun aleyküm abi aldıgımız horozu neyle yolluyorsunuz kargo laymı yolluyorsunuz yada otobusle verip mi yolluyorsun o nun hakkında bilgi almak istıyorum abicimm
"A.s İbrahim kardeşim yumurtayı kargoyla veya otobüsle yolluyoruz ama canlıları sadece otobüs şirketleriyle gönderebiliyoruz saygılarımla..."
Editör Notu
ekrem kahtalı (24/12/2012 01:37)
Konu : aynı kümes
Mesaj : Selamünaleyküm varol abi döğüşe atılacak horozun tavukla aynı kümeste kalmaması gerektiğini yazmışsın nedenini öğrene bilirmiyim acaba bende 9 aylık bi horoz var üç sefer idman olsun diye kendi kilosunda kendi ayında ayrı horozlara attım hepsini 15 dakikada kanlar içinde bıraktı bi abim tavuk hediye etti aynı kümese koydum acaba zararı olmuşmudur ayırmalımıyım
"A.s Ekrem kardeşim tavugun yanında horoz dövüşmez ayakları titrer enerjisi düşük olur bu sebeplerden dolayı kesinlikle tavugun yanından kaldırmalısın dövüştürmeden en az 2 ay önce ayırmış olman lazım saygılarımla..."
Editör Notu
murat kalev (24/12/2012 00:08)
Konu : ayakta tutulma
Mesaj : selamun aleyküm abi yavrularımın iki tanesının ayaklarında çok hafifte olsa kasıklık tutukluk var tavsiye edebiliceğin bi ilaç varsa sevinirim.
"A.s Murat kardeşim kas gevşetici igne yap ve fenni yem veriyosan o yemden oluyor dikkat etmelisin saygılarımla..."
Editör Notu
fatih kale (23/12/2012 21:54)
Konu : asil , shamo
Mesaj : s.a abiciğim bu shamo ile asil ırkları arasında ne fark var acaba hangisini tercih etmeliyiz saygılarımla.
"A.s kardeşim shamo agır kilo olur asil daha hafif kilolarda dövüşür aralarındaki fark budur ve shamo biraz daha agırdır asil daha hızlı ve çekerleri genelde iyidir hangisini tercih etmeliyiz diye sormuşsun hangisinin iyisi varsa onu tercih etmeliyiz saygılarımla..."
Editör Notu
... 26 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret437464
Anket
Sizin Tercihiniz Yabancı Kan Horoz hangisidir?
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° 0°
Saat
Site Haritası