Üyelik Girişi
Takvim
Satılık Star Hint Horozları

Satılık Hint Horozu 0543 699 53 90-0537 612 40 41

    • Varol Yılmaz
    • İLETİŞİM: 0543 699 53 90-0537 612 40 41
    • Varol Yılmaz
    • İLETİŞİM: 0543 699 53 90-0537 612 40 41
Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

dervis özçelik (10/12/2012 16:33)
Konu : civcivler
Mesaj : slm varol abi. abi benim 20 günlük civcivler sanki büzüşmüş . sürekli annelerinin altına sığınıyorlar. balık unu da almıştım onlara ve odadalar dışarı çıkarmıyorum . üşümesin diye ufo yakıyorum onlar için. ne yapmam gerk
"Derviş kardeşim soguk su felan içerlerse üşütmüşlerdir ondan kaynaklanır yavrulara genta 80 lik igne yaparsan hiç birşeyleri kalmaz saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (10/12/2012 11:41)
Konu : CIVCIV OLUSUMU
Mesaj : SELAM BAZEN ELIMIZDE OLMADAN YUMURTALAR YERDE YUVARLANIYOR VEYA CILKMI DEGILMI ELIMIZLE SALLIYORUZ BU YUMURTALARI GURKUN ALTINA KOYSAK BIR SORUN OLUR CIVCIV CIKARMI SAYGILARIMLA
"A.s kardeşim sallanan yuvarlanan sogukta kalan yumurtadan yavru çıkmaz saygılarımla..."
Editör Notu
Mehmet (10/12/2012 06:23)
Konu : Yavru Fiyatları
Mesaj : Mrb Abi. Elinde bulunan 7-8-9-10 ve 11 aylık yavruların fiyatlarını yazabilir misin? İleriki günlerde maddi durumum el verirse almayı düşünüyorum inşallah.
"Merhaba Mehmet kardeşim 7 aylık yavrularımız 300 tl den başlıyor yaşları büyüdükçe fiyatlar artıyor saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (09/12/2012 21:18)
Konu : hint horozu
Mesaj : s.a. varol abi. hint horozumun ilk geldiği gün dışarda dayak yediği çandır horoza karşı diklenmesi için içerde bekletmemi söymiştiniz. bu süre kaç gün olacak?
"A.s Ahmet kardeşim bu süre diger horozu ne zaman unutursa o zaman kadar ayrı tutmak zorundasın yaklaşık 20 güne tamamem unutur saygılarımla..."
Editör Notu
serkan bozkuş (09/12/2012 19:24)
Konu : ilk idman
Mesaj : slm varol abi nacizhane bi sorum olacaktı benim 10 aylık bi hint yavrum var bugün ilk anrtamanına attık yaşıtı ve dengi bulamadığım için kart bi horoza mahbuzlarını bağlayarak attık boyları denkti ama kart horozun kilosu 500 veya 750 fazla idi hozorum seri ama boynunu sülekli altta tutuyo bi arayış içerisinde kaçar gibi yapıp dönüp tekrar vuruyo kafayı tutamazsa diğer horozun omuzlarıntan tutup vuruyo bu sistemmidir yoksa 2 ve 3, antremanda buynunu yukarda tutarmı sağolasın abi
"A.s Serkan kardeşim söyledigine bir yorum yapmaya gerek yok beni bi abin olarak bil söyledigimide yanlış anlama horozu horoz yapan horozcudur senin yaptıgın acımasızlıktan başka birşey degil herkes 50 gr hesabını yaparken sen daha yavruya gartı atıp ve 500 gr veriyorsun yeryüzünde olmayacak birşey o horozun boynunu atta tutmasınıda şimdi anlamışsındır umarım saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (09/12/2012 18:03)
Konu : ...
Mesaj : s.a. varol abi. sorularımı yanıtladığın için çok sağol abi.sayenizde bu işi öğreniyorum.benim bi kaç sorum olacaktı. 1-tavuğun hangi özellikleri yavrusuna geçer? bendeki tavuk çok çevik bu özelliği geçer mi? 2-başkasına ait bi tavuk var kaliteli yavrular veriyor.bu tavuğa ait dişi ferik alsam ilerde aynı kalitede yavru döker mi? yoksa alakası yok mu? son sorum:benim tavuğum gagasıyla tutup kanat ve eli aynı anda vuruyor.bu sistem nedir? dik mi?
"A.s Ahmet kardeşim bir tavuk horozun fotokopısini veren tavukta var horozdan sistem alan kendinden el çeker alan tavukta var yani varda var tavuktan tavuga göre degişir 2. soruan gelince 5 parmagın 5 i bir olmadıgı gibi çıkan feriklerinde hepsi anaları gibi iyi olmayabilir. 3. soruna gelince tavugun gagasıyla tutup kanadıyla vurması bir sistem degildir kanadıyla vurmaz dengesini saglayabilmek için kanadını kullanır ayrıcada tavuk dövüştürülmez saygılarımla..."
Editör Notu
TEKİN (09/12/2012 17:26)
Konu : HOROZ
Mesaj : Selam varol abi.nasılsın?inşallah iyisindir.abicim 7 aylık horozlarım war,daha önce bahsetmıştım size.hala zayıflar we bı türlü horozlaşmıyolar.yanlarına tavuk koydugum zaman horozlaşıp,tavuga kur yapıyolar.3 haftadır ayrı ayrı kümesteydiler.bugün iki tanesını çıkardım bakalım tutcaklar mı diye.yine tutmadılar abi ya.2 arap bır kırmızı war.kırmızı diğer ikisine üst oluyo,yanı iki arap kırmızıdan ürküyo.iki arap ta,bırbırlerıyle tutmuyo.3 kardeşler,büyük abilerınden ikisi ürküyo,en son kardeste ortanca abısınden ürküyo,tutmuyo.walla bu işten bisey anlamadım:)ltf yardımcı ol vural abi,ne yapayım? Hep böyle abi kardeş kalcaklarsa çıkarayım,boşuna zaman harcamıyım.halbuki iyi damızlıktan alındılar,niye hala böyleler anlamadım.bı sorum daha olcak abim, kaçak dövüşen bı horozum war,bi galıbiyeti war,sonra tüye girdı.bazı kişiler kaçak dövüşen horoz iyi değil,ne zaman kaçar bellı olmaz dıyolar,bu dogru mu wural abi?? Böyle bı horoz sizce iyi mi? Beslenır mi? Tepeye wuran sert ellerı war.en önemlisi horozu peşınden kosturuyo yorulana dek,sonra başlıyo sert ellerını wurmaya.cepheden bulursa seriye baglıyo.sızce nasıl bı horozdur.cvb werırsenız çok mutlu olcam.we son bışey,damızlık olurmu kaçak dövüşen bi horoz? Saygılarımla...
"Tekin kardeşim sagol Allah razı olsun çok iyiyiz sorularına gelince 3 hafta erken bir süreç oldugu için kardeşler birbirini unutmazlar ve birbirine tutmazlar 7 aylıkkende tutsalarda sende dövüştürsen o zamanda horozlara zarar olur ha yinede illaki ben dmvüştürecem diyosandan şöyle söylim sana koydugun yerde birbirini görmez seslerini duymazlarsa ıkı 10 gün ayrı koy sonra dışardan o renklerin haricinde idmanlık bi horoz getir her birini 6-7 dk prova et sonra tekrar içeri koy 1 hafta sonra birbirlerine tutmaya başlamış olurlar ama tavsiye etmem bunuda söylemeden geçmiyeyim 2. soruna gelince bahsettigin horoz stili kaçak degil korseli horoz denir ve korseli horozlardandan gayet iyi olanıda çıkar ve damızlıkta olurlar saygılarımla..."
Editör Notu
dervis özçelik (09/12/2012 15:02)
Konu : iltihap
Mesaj : slm varol abi. abicim benim horozumun boyun kısmında tüylerin çıktığı kısımda iltihaplanma oluşuyor. sanki insanlardaki kıl dönmesi gibi oluyor tüyler çıkamıyor dışarı.
"Derviş kardeşim tentütriyot la temizlersen hem tüyler erken çıkar hemde iltihaplanma kalmaz saygılarımla..."
Editör Notu
FATİH (09/12/2012 14:45)
Konu : KİLO
Mesaj : Varol abi verdiğin cevaplar için teşekkürler. daha öncede yazdım kilolu oluyo benim hayvanlarım diye boylarına göre kilolarını sormuşun boylarına göre benim bi kaç hayvanım kilolu. aynı boyda 2 hayvanım var bi tanesi 3 kilo bi tanesi 3300 bana zayıflatman konusunda yardımcı olursan sevinirim.soğanm versem zayıflatırmı.
"Fatih kardeşim kilosunu aşagı çekmek için hamur felan yapıp veriyorsan verme onun haricindede önündei yemi kaldırmayla horoz sayıflaması yanı sıra performanstanda düşer oda dövüşte dezavantaj saglar horozun cinsiyle alakalı bir şey bazı horozlar boysuz olur soganda versen pek bi kilo düşüremezsin düşme bile bu sefer dedigim gibi hayvanın performansı düşük olur mecbur o kilolarda dövüştüreceksin saygılarımla..."
Editör Notu
Ali DÖNDÜ (09/12/2012 11:06)
Konu : horozun ishali ve ayağı hk.
Mesaj : merhaba varol bey
ben bir arkadaşımdan damızlık horoz aldım fakat antramanda ayağından lift kopmuş 15 gündür sağ ayağının üzerine basamıyor gecede tek ayağının üzerinde duruyor bu şekilde tavuğa binemiyor aynı zamanda tırnağının bir taneside kopmuş hafif şişlik var son olarakta aldığım arkadaş ayağı için kas gevşedici iğne vurmuş buda 15 gündür ishal yapmış şuan ben bu horozu nasıl iğileştirebilirim saygılar
"Merhaba Ali bey o horoz ıskartaya çıkmış lifi kopan horoz dövüşe atılmaz sadece iyiyse damızlık yaparsınız lifi kopan horoza dediginiz gibi kas gevşetici igne yada krem sürerseniz bir zaman sonra kaynama yapıp en azından yürümesine yardımcı olacaktır saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (08/12/2012 22:42)
Konu : CIVCIV
Mesaj : SELAM 1.YAZIN VE KISIN CIKAN CIVCIVLER BUYUMEZLER BENIM EYLULDE CIKANLAR VAR SONBAHARDA CIKANLAR ILKBAHARDA CIKANLAR GIBI BUYURMU 2.VE BOY ATMASI ICIN HANGI YIYECEKLERI VEREBILIRIM
"A.S kardeşim gerekli ortamı saglamışsan yerleri gerekli sıcaklıktaysa hayvan dışarda karmı var yagmur mu sogukmu dinlemez sadece şu vardır yaz olmadıgı için güneş ışınından magdur kalırlar d vitamini eksik olacagından kemikleri yeterince gelişmez biraz ufak kalırlar bunun içinde sen sularına D vitamini takviyesi yaparsan bu sorunda ortadan kalkmış olur ve YAZ=KIŞ fark etmez tabi en güzel yavru bunun sebebide sezonda dövüşmeleri için ocak-şubat yavrularıdır 2. soruna gelince yemleri suları bakımları eksiksiz olur içi ve dış parazitlerinede dikakt edersen boy atmaları anne babasına yani damarına baglı orantıda boyları uzayacaktır Saygılarımla..."
Editör Notu
burak (08/12/2012 19:59)
Konu : yumurta
Mesaj : s.a ben tavuklarımdan ocak yavrusu almak istiyorum ama halen yumurtlamadılar yerleride sıcak ama yumurtlamıyorlar ne yedirmeliyim öneriniz nelerdir sayglarımla
"Burak akrdeşim tavukların anaç degillerse ferigin sırtına güneş degmedikçe içleri iyce ısınmadıkça dogurmazlar bakımları iyi yemleri suları eksik degil yerleride sıcak kuru nemsizse hemen dogurmaya başlasınlar diyorsanda pilav yapıp içine bolca pul biber atarak yedirirsen çok erken yumurtalamaya başlıyacaklardır Saygılarımla..."
Editör Notu
mehmet (08/12/2012 17:26)
Konu : yumurta
Mesaj : abi yumurtayı kesen tavuğun tekrar yumurtlamaya başlayacağını hal ve hareketlerinden anlayabilirmiyiz saygılar
"Mehmet kardeşim gıdaklamaya başlar kuyruk altı genişler horozun binmesine kendigilinde müsade edersen dogurması an meselesidir Saygılarımla..."
Editör Notu
murat kalev (08/12/2012 00:19)
Konu : teşekkür:)
Mesaj : selamün aleykum varol abi ben izmir tireden murat bana hediye ettiğin yavru ikinci güleşini kazandı.ilkindede 3 suda cıkardı şimdide 3 suda çıkardı emehine yüreğine sağlık.yarında mehmet diye bi arkadaş var onada bi ballı hediye etmissin yarın da onun güleşi var. abi tekrardan teşekkürler saol varol.
"Aleyküm selam benim sevgideger kardeşim çok çok sevindim inşallah Mehmet kardeşimize verdigimiz yavruda kendisinide bizide mahçup etmiyecektir Saygılarımla..."
Editör Notu
hüseyin bozkuş (07/12/2012 23:10)
Konu : nefeste hırıltı
Mesaj : sa varol abi öncelikle böyle bir sayfa açarak tüm horozcularla bilgi alış-verişinde olduğun ve yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkürler hayvanlarından tüyü kadar hayrını görmen dileğiyle sorum : abi benim horoz nefes alırken hırıltı yapıyor öttüğü zaman sesi çok kısık çıkıyor dövüş sezonu başladı horozu antrenman yapamıyorum hasta die yardımcı olursan çok sevincem .saygılar ...
"A.s Hüseyin kardeşim sagol Allah razı olsun sizin gibi güzel kardeşlerimiz oldukça bizlerde hep burdayız soruna gelince hırıltı ne zamandır var yani ögrenmek istedigim üşütmeden gelen bir hırıltımı yoksa biliyosun heryerde salgın var önce bir hayvanda belirtisini gösteriyor vebada olabilir uzun zamandır var ve hayvanın yemesinde içmesinde bir sıkıntı yoksa şayet bu şekildeyse tetramizitin ve az bişe suyuna sirke karıştırarak 3-5 gün verirsen ve iecılın 400 lük 3 gün aynı saatlerde 3 igne yaparsan turp gibi olacaktır Saygılarımla..."
Editör Notu
Ali (06/12/2012 22:09)
Konu : Yumurta
Mesaj : Abi bana kucuk civciv veya yumurta yollarmsn hint horozum 6 aylk bakmayi cok sewiyorm otmuyor 10 aylk kirma horozla yaklask bir saat 15 dk dovustuler krmanin gozu kesilde ama safkan horozum kucuk oldugu icin kacdi
"Ali kardeşim telefondan ulaşırsan sana yardımcı olmak isterim Saygılarımla..."
Editör Notu
hasan alı (05/12/2012 23:38)
Konu : horoz
Mesaj : abı ılk once msjma cevap yazdıgın ıcın tesekkurler aldıgımda sorun yoktu aynı gun benım yetıstırdıgım horozla kavgaları oldu ayırdım ben ışe gıttıkten sonra kumesten cıkıp tekrar kavgaları olmus bızımkıler gecte olsa ayırmıs acaba kavga ettıklerı ıcın olmussa ne yapabılırım ayagının tabanında gozle gorunen bır sıslıkvar bu sıslık ne cok sert nede cok yumusak ılk gunaksam baktıgımda tek ayagının uzerınde duruyordu bıde ufak bır yırtılma vardı sımdı yırtılma kapanmıs ama sıslık var sımdıden yardımın ıcın tesekkurler ıyıkı varsın abıcım bılgılerını paylasmaktan cekınmıyorsun tanıdıgım abılerımıze sordugumda yardımcı olmak yerıne olmamayı tercıh edıyorlar vetenıerlere sordugumda bız pet shop hayvanlarından anlarız dıyorlar allah razı olsun sen ve senın gıbı bu ısı kendılerıne meslek edınmıs ve bu ıste profosyenellesmıs abılerımızden keske ıstanbula yakın ıllerde cıflıgınız olsa hem sızınle tanısma fırsatı edınmıs olurduk hemde alısverıs ederdık tekrar ılgınız ıcın tesekkurler

"Canım kardeşim sagol iyi dileklerin için çok teşekkür ederim Allah razı olsun soruna gelince büyük ihtimalle kümes kavgası yaptıkaları için ayagını saga sola çarpmış incitmiştir bunun için güzel temiz bir kümese iyi olana kadar hapsedip öncelikle ayagına herhangi bir cisim batmışmı diye kontrol edip sonrada Karakafes kremi yada çayı fark etmez hangisini bulabılırsen bu son zamanlarda agır dövüşten yada ilk provalarında narin oldukları için ayakları yeşillenen yavrularımıza uyguladıgımız bir yontemdir sonyç alacagını ümit ediyorum Saygılarımla..."
Editör Notu
ahmet asil (05/12/2012 22:24)
Konu : hintler
Mesaj : s.a. varol abi. türkiyede yerli kan mı daha çok tercih ediliyor yabancı kan mı. yerli ve yabancı kanın dövüşünde genelde hangisi galip geliyor?
"A.s kardeşim genelde yerlimi çok yabancımı die bir yorum yapmam dogru olmaz ama bu son yıllarda yabancılar agırlıklı diyebilirim yabancı kan hayvanlar agzına çabuk çok seri hayvanlar oluyorlar ve çekerli bir yabancı olursada tabiki star denebilir onun için yabancılar artık yerlilerin yerini alıyor diye düşünüyorum saygılarımla..."
Editör Notu
tekin (05/12/2012 21:48)
Konu : teşekkür
Mesaj : selamaleyküm varol abi.msjlarımla ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.bu sayfa sayesinde bi çok horozcu dostumuz faydalanım,doğru bilgiler ediniyo,sizin sayenizde horozculuk bi hobi yerine,bir sevdaya dönüşüyo.dürüst msjlarınızla da;herkesin derdine derman,bu sayfayla ilgilenenlerin güvenini kazanıyosunuz.başkası olsa kafadan sallar,istediği kişiye cvb atar istemediğini boşlardı.ama siz gerçekten bu işin sevdalısı olmuşsunuz.emeğinize,elinize,dilinize sağlık.saygılar saygı değer abicim.
"Aleyküm selam canım kardeşim benim o sizin kalbinizin güzelliginden kaynaklanıyor biz sizler sayesinde varız yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize öpüyorum gözlerinden saygılarımla..."
Editör Notu
HINTCI KARTAL (05/12/2012 20:34)
Konu : GELISME
Mesaj : SELAM 1.NEDEN YERLI CIVCIVLER HINT CIVCIVLERINDEN DAHA HIZLI GELISIRLER 2.HINT CIVCIVLERI NEDEN YERLILERE GORE NARINDIR
"A.s kardeşim yanlış biliyorsun hint civcivleri daha hızlı gelişir ve hint civcivleri yerlilere göre daha dayanıklı ve daha saglamdır saygılarımla..."
Editör Notu
... 26 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret410232
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 26° 13°
Saat
Site Haritası