GönderenKonu: HOROZA DÖVÜŞ GÜNÜ NE VERİLMELİDİR?  (Okunma sayısı 20028 defa)

VAROL.YILMAZ

• Forum Üyesi
HOROZA DÖVÜŞ GÜNÜ NE VERİLMELİDİR?
Tarih : 31-10-2011 Saat : 21:44

alper turanoglu : 15/07/2011 19:11:18

dövüşecek horozlara verilmesi gerekenler bu saydıklarınızın hepsi olabilir fakat biraz toprak solucanı verilmesi horoza yapılabilecek en iyi şeylerden birtanesidir.
toprak solucanı 1 saat icerisinde mikroorganizmayı güclendirir ve solucan dıskısının verdigi humuslu toprak birebir horoza verilmiş bir doping mayetine geciyor.
deneyin farkı göreceksiniz...

utku öztürk : 27/06/2011 01:30:23

abi dövüş maması hayvanı çok yakıyor.. Buna nası bi önlem alabiliriz sence? dövüş öncesi çok su içmeside uygun değil sonuçta..

varol yılmaz : 14/11/2010 02:16:17

Horozların dövüş günü yiyecekleri çabuk sindirilen besinler olmalıdır, aksi halde yediklerini sindiremezler ve dövüşte nefes yaparlar. Bunun için dövüş sabahından, yemliğin kaldırılacağı saate kadar (dövüşten 2 saat öncesi) horozların önünde Civciv Yemi denilen Piliç Geliştirme yemi verilmelidir. Yemlik kaldırıldıktan sonra horoza *dövüş maması verilir ve dövüş saati beklenir.

* Dövüş maması mamülleri:

Mısır Unu
Çikolata (Tüplerde Satılan Erimişlerden)
Bal
Yumurta (Çiğ)
Pekmez
Bu besinler karıştırılarak hamur haline getirilir ve dövüşten 2 saat önce horoza verilir.

SİZLERİNDEN BU KONU HAKKINDA BİLDİKLERİNİZİ PAYLAŞMANIZDAN BÜYÜK ŞEREF DUYARIZ SAYGILARIMLA...

nesimi33

• Forum Üyesi
Tarih : 29-11-2011 Saat : 19:57

S.A

horozum 10 dk dövüştümü nefes darlığı çekmeye başlamakta... ne yapayım?

anakonda83

• Forum Üyesi
Tarih : 08-12-2011 Saat : 15:57

koştur abicim en iyisi o ben evin yanındaki çocuk parkı var oraya götürüp sabahları koşturuyorum basket sahası etrafı kapalı 45 dakika koştumu tamamdır haftada 3-4 kere

çöl_aslanı

• Forum Üyesi
RE:HOROZA DÖVÜŞ GÜNÜ NE VERİLMELİDİR?
Tarih : 20-04-2012 Saat : 21:07

dövüş günü horozu kutuya falan koymayın bence biraz dışarda gezinmeside yararlı oluyor çünkü bacakları açık olmalı bide ogün sütle bulguru karıştırıp sabahtan bolca vermeliyiz ayrıca bu süt bulgurda çok iyi gelişime yardımcı oluyor denemenizi tavsiye ederim tabi ben en doğrusu bu demiyorum bildiğim kadarıyla saygılar..

baltacı

• Forum Üyesi
RE:HOROZA DÖVÜŞ GÜNÜ NE VERİLMELİDİR?
Tarih : 13-07-2012 Saat : 01:46

kaynamış yumurta verebilirsiniz