GönderenKonu: CİVCİV BAKIMI NASIL OLMALIDIR?  (Okunma sayısı 19346 defa)

bydelice35

• Forum Üyesi
RE:CİVCİV BAKIMI NASIL OLMALIDIR?
Tarih : 19-09-2012 Saat : 14:44

KANATLI HAYVANLARIN SUSUZ KALMASI KANATLARININ ÇİFT ÇELENK ŞEKİLDE BİÇİMSİZ UZAMASINA, KANATLARIN ORTALARININ BOŞ KALMASINA, KUYRUKLARINDA ŞEKİL BOZULMASINA YOL AÇAR. BU ŞEKİLDE DE HAYVAN BİR KANDI UZUN DİĞERİ KISA ŞEKİLDE DENGESİZ OLACAĞI GİBİ YARIM DA KALIR BU SEBEBTEN DOLAYI SU ÇOK ÖNEMLİ AYRICA YAVRULARIMIZA YARARLI YEŞİLLİKLER VE BAZI MEYVELER YOLU İLE DE SU İHTİYAÇLARINI KARŞILARSAK DAHA SAĞLIKLI BİR GELİŞİM İÇİNDE OLACAKLARDIR.

mustafa kilic 86

• Forum Üyesi
Tarih : 07-08-2013 Saat : 16:50
s.a. "%98
protein olaran karisim" olayini acabilir misiniz tam olarak tesekkurler simdiden

Pitbull

• Forum Üyesi
Tarih : 03-07-2014 Saat : 21:25
Herkese selam olsun ,Inwallah bu yakinda bendede yeni civcivler cikmali cikinca iyi bakim icin yardimci olursaniz minnetdar olurum ,her kese sayqiyla 

Yalçın

• Forum Üyesi
Tarih : 16-12-2014 Saat : 19:52
Yeni çıkan civcive hangi aşılar yapılmalı cevaplarsanız sevinirim hoşça kalın

zehra

• Forum Üyesi
Tarih : 21-04-2015 Saat : 00:01
merhaba VAROL bey; aşağıdaki konulara yardımcı olursanız sevinirim.
1- hint olarak tavuk ve 7 adet civcivlerini yeni aldım. yumurta yedirdiklerini sanmıyorum. ben yem karışımını CP marka, % 50 besi palet yemi geri kalan % 50 yi eşit olarak buğday, mısır, arpa kırması olarak veriyorum. balık unu, kemik unu bulmam çok zor.  takviye olarak ne verebilirim. miktarlarını ve kaç günde bir vereceğimi ile birlikta yazar mısınız. iyi bir rasyon tavsiye edebilirseniz memnun olurum.
2- civcivler zaman zaman birbirlerine hafif olarak vurmaya başladılar. ne zaman ayırayım. hepsini tek tek mi ayrı kümeslere koyacağım. bir arkadaşım ayırmazsan anneleri bile yavrularını öldürebilir dedi.
bu yaz malatya ya geldiğimde de mutlaka yanınıza uğrayacağım inşallah. ne de olsa hanım köylüyüz......!!!!

2